Distria Krasniqi fitoi dje medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algerisë.

Përveç saj, medalje fitoi edhe xhudistja tjetër Flaka, Loxha, e cila fitoi medalje të bronztë, raporton KosovaPress.

Sot do të zhvillohet dita e tretë e garave ku Kosova do të përfaqësohet nga tetë sportistë dhe ata janë:

Valmir Gllareva-Shigjetari

Edi Dvorani-Shigjetari

Drilon Ibrahimi-Shenjëtari

Akil Gjakova-Xhudo

Arbër Kullashi-Xhudo

Laura Fazliu-Xhudo

Muhamet Ramadani-Atletikë

Shpetim Bajaku-Boks