Tyson Fury dhe Derek Chisora  ​​kishin një takim të këndshëm, pas ndeshjes së tyre për titullin e botës në peshën e rëndë në stadiumin “Tottenham Hotspur” të shtunën në mbrëmje.

Reklama

Fury dominoi ‘Del Boy’ në duelin e tyre dhe gjyqtari Victor Loughlin u detyrua të ndalojë luftën me vetëm nëntë sekonda të mbetura në raundin e 10-të.

Në pamjet e shpërndara në llogarinë e promotorit Frank Warren në Instagram, dy britanikët biseduan duke ngrënë hamburger menjëherë pasi dolën nga ringu.

Derek Chisora ​​dhe Tyson Fury futën në burgers Five Guys pas zënkës së tyre të shtunën

“Del Boy” ishte i lënduar gjatë ngrënies, me sy të ënjtur ndërsa ishte ulur.

“Dua ta shijoj këtë burger, por po më dhemb nofulla”, deklaroi ai me shaka.

Reklama

Ata u ulën pasi dolën nga ring pas përplasjes së tyre në stadiumin Tottenham Hotspur

“Nuk jam i habitur!”, Fury u përgjigj pasi ngriti fanellën dhe goditi barkun.

Reklama

Më pas, të dy peshat e rënda thanë brohoritje dhe prekën hamburgerët për kamerën ndërsa dy miqtë u relaksuan pas betejës së tyre. /Telegrafi/