LAJMI I FUNDIT:

Pas nëntë vitesh, Real Madridi po kërkon sulmues që do ta largojë Benzeman nga formacioni

Pas nëntë vitesh, Real Madridi po kërkon sulmues që do ta largojë Benzeman nga formacioni

Karim Benzema ka ardhur te Real Madridi në verën e vitit 2009, si hije e dy blerjeve të mëdha që erdhën në atë kohë.

Në fakt Real Madridi kishte nënshkruar edhe me Cristiano Ronaldon dhe Kakan.


Francezi erdhi si numër 9 i vërtet në atë kohë në Santiago Bernabeu dhe ishte 21 vjeç.

Ai luftoi për një vend me Gonzalo Higuainin, i cili u desh të largohet drejt Napolit, por Pipita mbetet lojtari i vetëm me të cilin Benzema kishte rivalitet të vërtet për një vend në përbërje.

Higuain u largua nga Real Madridi për të kaluar te Napoli

Florentino Perez, që kishte udhëtuar personalisht drejt Lyon për të nënshkruar me të, nuk ka asnjë dyshim në sulmuesin.

Por golat e francezit nuk janë të shumta në vitet e fundit.

Pastaj erdhën edhe Adebayor dhe Javier ‘Chicharito’ Hernandez. Por as këta të dy nuk arritën t’i bënin rivalitet sulmuesit.

Chicharito kur ishte te Real Madridi

Alvaro Morata ishte i fundit dhe u mundua shumë, por e pa që te Reali luan vetëm një lojtar, ku pastaj kaloi te Chelsea.

Por pas nëntë viteve, tani Real Madridi, është duke kërkuar një sulmues të jashtëzakonshëm për afatin veror. Më në fund. /Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Ndërkombëtare
Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Xhudo
Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori