LAJMI I FUNDIT:

Me paruke duke interpretuar “Simply The Best” – mënyra e veçantë e nderimit të Tina Turner nga Patrice Evra

Me paruke duke interpretuar “Simply The Best” – mënyra e veçantë e nderimit të Tina Turner nga Patrice Evra
(Foto: Getty/Twitter)

Patrice Evra e ka nderuar në mënyrë të veçantë këngëtaren Tina Turner, e cila u nda nga jeta të mërkurën e kaluar.

Reklama

Ylli ikonë i muzikës pop vdiq paqësisht në moshën 83 vjeçare në shtëpinë e saj në Kusnacht afër Cyrihut, pas një beteje me një sëmundje të panjohur.

Homazhet për artisten e madhe kanë ardhur nga fansat në mbarë botën, me Beyonce, Mick Jagger dhe shumë personazhe të tjerë të famshëm që ndanë gjithashtu histori dhe fjalë për këngëtaren.

Mikesha të ngushta - Cher kujton takimin e fundit dhe dhuratën e veçantë të Tina Turner
Lexo po ashtu Mikesha të ngushta - Cher kujton takimin e fundit dhe dhuratën e veçantë të Tina Turner

Për ta nderuar autoren e shumë hiteve është kujdesur edhe Evra duke publikuar një video në rrjetet sociale, në të cilën shfaqet menjë paruke për të ngjarë me Turner, teksa interpreton hitin e saj, “Simply The Best”.

“U prehsh në paqe Tina. Shpresoj që kjo video t’ju bëjë të buzëqeshni”, ka shkruar ish-mbrojtësi francez në postimin e tij. /Telegrafi/