Kroacia janë një kombëtare mjaft e fortë në Kampionatin Botëror.

Në kampionatin e parafundit, ata arritën në finale dhe u renditën të dytit në Botërorin ‘Rusia 2018’, shkruan The Sun.

Tani, ata duket se kanë një këmbë në 1/16-tën e Botërorit 2022 në ndeshjen e fundit të grupit kundër Marokut.

Duke i brohoritur në Katar ka qenë ‘tifozja më e nxehtë’ e këtij kampionati, Ivana Knoll.

Dhe kjo nuk është mbështetja e vetme femërore që lojtarët kanë – pasi të dashurat dhe gratë e disa prej tyre janë gjithashtu mjaft tërheqëse.

Njihuni me disa nga partneret më tërheqëse të lojtarëve të Kroacisë:

Izabel Kovacic

Reklama

Foto: Alany

Më e njohura prej tyre është bukuroshja Izabel, gruaja e mesfushorit të Chelseat, Mateo Kovacic.

Foto: Instagram

Reklama

E ngjashme me Shakiran për shkak të flokëve të saj bionde kaçurrela, ajo dikur ishte një super modele.

Megjithatë, tani ajo është një stiliste e modës – pasi lansoi në treg një sërë produktesh organike dhe miqësore me mjedisin për fëmijë me kompaninë “Lunilou” në vitin 2015.

Foto: Instagram

Ajo drejton biznesin së bashku me motrën më të madhe, Ivana Lucic – e cila që atëherë është degëzuar në shitjen e produkteve të modës për femra dhe meshkuj, të cilat janë bërë me materiale të qëndrueshme.

Silvija Brozovic

Reklama

Foto: Instagram

29-vjeçarja Silvija është gruaja e yllit të Interit, Marcelo Brozovic.

Foto: Instagram

Dyshja u martuan në vitin 2016, pas disa vitesh së bashku.

Foto: Instagram

Silvija krenohet me mbi 16,000 ndjekës në Instagram, ku ndan shpesh me fansat jetën e saj familjare dhe fotografitë e lezetshme me dy fëmijët e tyre, Aurora dhe Rafael.

Reklama

Josipa Perisic

Foto: Instagram

Josipa, 32 vjeçe, ishte një fat i mirë për sulmuesin në Kampionatin Botëror 2018, ku vendi i tij Kroacia arriti në finale.

Bukuroshja brune ishte gjithmonë e pranishme në tribuna, e veshur me një fanellë të Kroacisë dhe duke brohoritur për burrin e saj.

Reklama

Foto: Instagram

Dyshja janë njohur me njëri-tjetrin që në fëmijëri dhe përfundimisht u martuan në vitin 2012.

Iris Rajçiq

Foto: Instagram

Missi i heroit golashënues kroat Marko Livaja, Iris është një trajnere personale e fitnesit.

Ajo është mbështetësja më e madhe e sulmuesit – duke veshur rregullisht një fanellë me emrin e tij të skalitur në shpinë.

Foto: Instagram

E mrekullueshmja Rajcic është nëna krenare e dy fëmijëve: Elizabet dhe Lorenzo.

Marija Grbesa

Foto: Instagram

Marija, 27 vjeçe, është e martuar me mesfushorin e Atalantas, Mario Pasalic.

Reklama

Foto: Instagram

Dyshja u martuan në vitin 2019 në ishullin e bukur të Ciovos, ku ai ishte i rrethuar nga disa prej shokëve të tij të skuadrës.

Reklama

Foto: Instagram

Grbesa shpesh tregon hobit e saj në Instagram, të cilat përfshijnë skijimin dhe ecjen në male.

Helena Matiq

Foto: Instagram

Zeshkania e mrekullueshme Helena është në duar të sigurta me Dominik Livakovic – nr 1 i Kroacisë.

Foto: Instagram

Ajo është një stiliste tekstile nga Zagrebi dhe rendit patinazhin në akull si një nga argëtimet e saj të preferuara.

Foto: Instagram

Helena është gjithashtu e përkushtuar ndaj qenit të tyre, Cruz, fotografitë e të cilit i publikon rregullisht në Instagram.

Sara Ivusiç

Foto: Instagram

Sara është gjithashtu një modele dhe është bashkëshortja e Ivica Ivusic.

Reklama

Ajo është mikeshë me Izabel Kovacic – dhe është parë duke modeluar linjën e veshjeve të shoqes së saj në rrjetet sociale.

Reklama

Foto: Instagram

Kur ajo nuk është duke e mbështetur burrin e saj, Sara mund të shihet duke treguar dashurinë e saj për djalin e tyre.

Por, ndër vite ajo e ka mbajtur private romancën me Ivican. /Telegrafi/