Partizan 0-1 Manchester United, notat e lojtarëve: Shkëlqejnë të rinjtë e Djajve të Kuq

Takuma Asano e Scott McTominay . (Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Manchester United është rikthyer te fitoret në Ligën e Evropës.

Djajtë e Kuq kanë triumfuar në udhëtim te Partizani i Beogradit me rezultat minimal 0-1.

Golin e vetëm në këtë takim e shënoi sulmuesi francez Anthony Martial nga pika e bardhë.

Manchester United . (Foto: Srdjan Stevanovic/Getty Images/Guliver)

Por lojtari me notën më të lartë në ndeshje ishte talenti anglez Brandon Williams.

Me paraqitje të mirë u dalluan edhe McTominay, portieri Romero si dhe Harry Maguire.

Ndërkohë nota më e ulët në këtë takim shkoi për mbrojtësin vendas Miletic dhe portierin Stojkovic. /Telegrafi/

Bayern Munich e ka gjetur trajnerin e ri, Flick rikthehet dhe për ndihmës do ta ketë legjendën gjermane

Largimi i Kylian Mbappe liron 225 milionë euro për PSG-në, një 'pjesë e konsiderueshme' do të investohet te ylli i Serie A

Como është ngjitur në Serie A pas 21 vitesh, Fabregas dhe Henyr kanë arsye për festë

Detaji në mesazhin lamtumirës të Kylian Mbappes, ai nuk e përshëndeti njeriun kryesor që e solli te PSG

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit