Këngëtarja dhe modelja amerikane, Paris Hilton, thotë se ajo ‘kurrë’ nuk i ishte nënshtruar ndonjë operacioni plastik ose ndjeu nevojën për të bërë ‘botoks’.

37-vjeçarja nuk pranon t’i nënshtrohet ndërhyrjeve të tilla, teksa tregon se dielli është çelësi për të mbajtur një shkëlqim rinor.

Ajo ka thënë për People: “Unë kam qenë gjithmonë e fiksuar për kujdesin ndaj lëkurës. Unë kurrë nuk kam bërë ndonjë mbushës – asnjë operacion plastik në jetën time”.

Paris Hilton (Foto: Jon Kopaloff/Getty Images,)

Ylli i “Simple Life” ka lançuar një gamë të kujdesit për lëkurën e quajtur ‘Paris Hilton Skincare’ dhe përfshin një linjë anti-plakjeje të quajtur ProD.N.A. Por, ajo tha se sekreti i saj kryesor për lëkurën e madhe është të qëndrojë jashtë diellit.

Të gjitha lajmet nga Paris Hilton Të gjitha lajmet nga Paris Hilton

Ajo shtoi: “Qëndroni jashtë diellit dhe mbajini gjithmonë lëkurën tuaj të hidratuar”.

“Pas vitesh duke provuar gjithçka atje, vendosa të kërkoj krijimin e linjës sime me të gjithë përbërësit që kam punuar për ta mbajtur lëkurën time të shëndetshme dhe për t’u dukur e shkëlqyeshme”. “Unë kam qenë gjithmonë në kujdesin e lëkurës dhe duke qenë gjithçka natyrale”, vazhdon Hilton.

Paris Hilton (Foto: Leon Bennett/Getty Images)

“Kështu që unë doja të krijoja linjën e përsosur për lëkurën për anti-plakje”.

Paris madje është e shqetësuar për trendin e të rinjve që kërkojnë operacione plastike. Ajo shtoi: “Kështu që shumë vajza të reja po i drejtohen operacioneve dhe procedurave invazive, në një moshë edhe më të re”.

“Unë dua t’i ndihmoj t’u tregoj atyre se ekziston një mënyrë më e mirë dhe është e mundur të qëndrosh në kërkim të ri dhe rrezatues pa të gjitha këto”. /Telegrafi/