LAJMI I FUNDIT:

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të shënoj rritje graduale, duke regjistruar vlera mbi normalen.  Po ashtu do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s, transmeton Telegrafi.


Në njoftimin e bërë nga IHK thuhet se, sasitë e reshjeve që ranë ditën e mërkurë, ishin më se të domosdoshme për gjitha sferat e jetës, duke u nisur nga bujqësia, akumulimi i ujit në liqene, pastrimin e ajrit edhe pse këto reshje në perëndim dhe lindje të Kosovës u shoqëruan me breshër dhe shkaktuan dëme sidomos në perimekulturë, por fatbardhësisht kishin përfshirë territore të vogla.

Bien temperaturat në Kosovë, shi dhe shkarkime rrufesh në disa qytete
Lexo po ashtu Bien temperaturat në Kosovë, shi dhe shkarkime rrufesh në disa qytete

Në verilindje u regjistruan më së paku reshje, rreth 2 litër për metër katror, ndërsa në perëndim të vendit, sasitë e reshjeve u regjistruan rreth 25 litër për metër katrorë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Deputetja Fjolla Ujkani: 110 mijë eurot e ndara nga Komuna e Prishtinës janë për operacionin e ardhshëm të Elzës

Deputetja Fjolla Ujkani: 110 mijë eurot e ndara nga Komuna e Prishtinës janë për operacionin e ardhshëm të Elzës

Lajme
Avancimi i Kosovës në NATO, Lancaster: Aleatët duhet të konsultohen

Avancimi i Kosovës në NATO, Lancaster: Aleatët duhet të konsultohen

Lajme
Protesta e serbëve afër pikëkalimit në Jarinjë, monitorim edhe me helikopterë

Protesta e serbëve afër pikëkalimit në Jarinjë, monitorim edhe me helikopterë

Lajme
Kamerat e sigurisë me inteligjencë të lartë artificiale, nis vendosja e tyre në Prishtinë

Kamerat e sigurisë me inteligjencë të lartë artificiale, nis vendosja e tyre në Prishtinë

Besnike Salihu
Ministri shqiptar i Mbrojtjes prezanton makinën e parë të blinduar ushtarake “Made in Albania”

Ministri shqiptar i Mbrojtjes prezanton makinën e parë të blinduar ushtarake “Made in Albania”

Lajme
Ceremonia përmbyllëse e regjistrimit të popullsisë, Kurti: Kemi mbledhur të dhëna të rëndësishme që ndihmojnë në planifikimin e së ardhshmes

Ceremonia përmbyllëse e regjistrimit të popullsisë, Kurti: Kemi mbledhur të dhëna të rëndësishme që ndihmojnë në planifikimin e së ardhshmes

Lajme
Kalo në kategori