LAJMI I FUNDIT:

Paraqitja e shkëlqyer e Aro Muric me Burnleyn, portieri i Kosovës i jashtëzakonshëm me pritje dhe pasime të sakta si të një mesfushori

Paraqitja e shkëlqyer e Aro Muric me Burnleyn, portieri i Kosovës i jashtëzakonshëm me pritje dhe pasime të sakta si të një mesfushori

Arijanet Muric me Burnleyn janë drejt rikthimit në elitën e futbollit anglez Ligën Premier.

Reklama

Portieri i Kosovës u rikthye këtë fundjavë nga lëndimi që e mbajti jashtë fushave për dy javë.

Me tu rikthyer në fushë Muric, filloi edhe shkëlqimi i tij.

Burnley mori fitore të pastër 3-0 ndaj Preston, derisa Aro Muric kontribuoi në golin e tretë.

Reprezentuesi kosovar me një top të gjatë në zonë shërbeu Delap, e topi i larguar nga mbrojtësit mysafirë shkoi te Tella që realizoi het-trikun në këtë sfidë.

Një video fantastike po qarkullon në rrjetet sociale, ku janë momentet më të mira të Aro Muric ndaj Preston.

Edhe pse ai është portier, veprimet e tij në fushë po çmendin anglezët pasi Aro po luan sikur të ishte një mesfushor organizator.

24-vjeçari 67 herë preku topin derisa pati 88 për qind të pasimeve të sakta. Sa i përket topave të gjatë, nga 20 prej tyre 14 ishin të saktë.

Ndërkohë për pozitën që ka, Aro nuk është se kishe shumë punë pasi bëri vetëm dy pritje.

Gjithsesi reprezentuesi kosovar shkëlqeu dhe loja e mirë e tij me këmbë po vlerësohet shumë në Angli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori