LAJMI I FUNDIT:

Parandalohet një rast i kontrabandës me mallra në Mitrovicë, gjenden gjëra ushqimore me vlerë rreth 14 mijë euro

Parandalohet një rast i kontrabandës me mallra në Mitrovicë, gjenden gjëra ushqimore me vlerë rreth 14 mijë euro

Një rast i kontrabandimit me mallra është parandaluar sot në Mitrovicë.

Reklama

Policia njofton se sot rreth orës 13:30, ka ndaluar një furgon me targa vendore në Mitrovicë, me të cilin dyshohej se po kryhej kontrabanda.

Tutje, bëhet e ditur se policia ka arritur ta ndalojë automjetin dhe gjatë kontrollit, të ngarkuar në automjet janë gjetur 1 mijë e 40 pako me gjëra ushqimore me vlerë rreth 14 mijë euro.

“Malli dyshohet që është i kontrabanduar, andaj rasti është adresuar te Dogana e Kosovës që të trajtohet më tej”, thuhet në komunikatën për media.

“Policia e Kosovës në bashkëpunim me Doganës e Kosovës do të vazhdojnë aktivitetet e përbashkëta me qëllim të parandalimit të krimit dhe kontrabandës së mallrave”, thuhet tutje. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Lajme
Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Lajme
Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Lajme
Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Lajme
Kalo në kategori