LAJMI I FUNDIT:

Kontraband e mallrave

53 Artikuj

Policia ndalon dy shtetas të Serbisë për kontrabandim me mallra – në kamion u gjeti rreth 90 mijë vezë pa dokumente

Policia ndalon dy shtetas të Serbisë për kontrabandim me mallra – në kamion u gjeti rreth 90 mijë vezë pa dokumente

Kosovë
Tregtonte mallra kontrabandë, shpallet në kërkim administratorja e postës private në Tiranë

Tregtonte mallra kontrabandë, shpallet në kërkim administratorja e postës private në Tiranë

Shqipëri
Parandalohet kontrabandë me mallra nga Maqedonia e veriut

Parandalohet kontrabandë me mallra nga Maqedonia e veriut

Kronika e Zezë
Një person arrestohet për kontrabandim me mallra

Një person arrestohet për kontrabandim me mallra

Kronika e Zezë
Parandalohet edhe një rast i kontrabandës në veri

Parandalohet edhe një rast i kontrabandës në veri

Kosovë
Në portin e Vlorës sekuestrohen medikamente, pesticide dhe shishe me verë, arrestohet një person

Në portin e Vlorës sekuestrohen medikamente, pesticide dhe shishe me verë, arrestohet një person

Shqipëri
Arrestohet i dyshuari që po kontrabandonte kafshë nga Maqedonia në Kosovë

Arrestohet i dyshuari që po kontrabandonte kafshë nga Maqedonia në Kosovë

Kronika e Zezë
Gjendet bunkeri me medikamente të kontrabanduara në një barnatore në Prishtinë – Dogana publikon pamjet

Gjendet bunkeri me medikamente të kontrabanduara në një barnatore në Prishtinë – Dogana publikon pamjet

Kosovë
Kapen 30 mijë euro ilaçe kontrabandë në Tiranë, arrestohet 59-vjeçari dhe procedohet bashkëshortja e tij

Kapen 30 mijë euro ilaçe kontrabandë në Tiranë, arrestohet 59-vjeçari dhe procedohet bashkëshortja e tij

Shqipëri
Barna të kontrabanduara në Ferizaj, në barnatoren ku u sekuestruan gjendet edhe një bunker

Barna të kontrabanduara në Ferizaj, në barnatoren ku u sekuestruan gjendet edhe një bunker

Kronika e Zezë
Kapen mallra të ndryshme kontrabandë, arrestohet 50-vjeçari dhe doganieri në Kakavijë

Kapen mallra të ndryshme kontrabandë, arrestohet 50-vjeçari dhe doganieri në Kakavijë

Shqipëri
Policia sekuestron 146 kavanoza me mjaltë dhe 40 kilogramë djathë në Prevallë – dyshohet se u kontrabanduan nga Maqedonia e Veriut në Kosovë

Policia sekuestron 146 kavanoza me mjaltë dhe 40 kilogramë djathë në Prevallë – dyshohet se u kontrabanduan nga Maqedonia e Veriut në Kosovë

Kronika e Zezë
Policia në Viti sekuestron 25 thasë duhan të kontrabanduar

Policia në Viti sekuestron 25 thasë duhan të kontrabanduar

Kronika e Zezë
Kumbulla të thata e duhan i papërpunuar, policia ndalon dy raste të kontrabandës

Kumbulla të thata e duhan i papërpunuar, policia ndalon dy raste të kontrabandës

Kosovë
Dyshohet se ka kontrabanduar aksesorë floriri dhe sende të tjera me vlerë, arrestohet 42-vjeçari në Rinas

Dyshohet se ka kontrabanduar aksesorë floriri dhe sende të tjera me vlerë, arrestohet 42-vjeçari në Rinas

Shqipëri
Policia kap mbi 300 kg mjaltë me përmbajtje të dyshimtë

Policia kap mbi 300 kg mjaltë me përmbajtje të dyshimtë

Kosovë
Parandalohet një rast i kontrabandës me mallra në Mitrovicë, gjenden gjëra ushqimore me vlerë rreth 14 mijë euro

Parandalohet një rast i kontrabandës me mallra në Mitrovicë, gjenden gjëra ushqimore me vlerë rreth 14 mijë euro

Kosovë
Konfiskohen pajisje për prodhimin e kriptovalutave gjatë një aksioni në Leposaviq

Konfiskohen pajisje për prodhimin e kriptovalutave gjatë një aksioni në Leposaviq

Kosovë
Policia ndalon postën e shpejtë në Han të Elezit, i gjen mallra të kontrabanduara

Policia ndalon postën e shpejtë në Han të Elezit, i gjen mallra të kontrabanduara

Kosovë
Kontrabandë ilaçesh në Sarandë me vlerë 70 mijë euro, arrestohet çifti i farmacistëve

Kontrabandë ilaçesh në Sarandë me vlerë 70 mijë euro, arrestohet çifti i farmacistëve

Shqipëri
Arrestohen dy shtetas të Serbisë në Leposaviq – po kontrabandonin mallra përmes rrugëve ilegale

Arrestohen dy shtetas të Serbisë në Leposaviq – po kontrabandonin mallra përmes rrugëve ilegale

Kronika e Zezë
Sekuestrohen 2 tonë naftë në një shtëpi në Tiranë, dyshohet për kontrabandë

Sekuestrohen 2 tonë naftë në një shtëpi në Tiranë, dyshohet për kontrabandë

Shqipëri
Parandalohet një rast i kontrabandës në Vinarc të Mitrovicës, sekuestrohen mbi 1.600 litra tretës

Parandalohet një rast i kontrabandës në Vinarc të Mitrovicës, sekuestrohen mbi 1.600 litra tretës

Kosovë
Parandalohet kontrabanda e produkteve ushqimore në segmentin Vermicë – Prizren

Parandalohet kontrabanda e produkteve ushqimore në segmentin Vermicë – Prizren

Kosovë