LAJMI I FUNDIT:

Para ndeshjes me Dritën ka folur trajneri i belgëve, Mark van Bommel: E njoh kundërshtarin, Feyenoordi vuajti me ta, por kaloi tutje

Para ndeshjes me Dritën ka folur trajneri i belgëve, Mark van Bommel: E njoh kundërshtarin, Feyenoordi vuajti me ta, por kaloi tutje

Mark van Bommel ka folur para ndeshjes së tij të parë zyrtare si trajner i Royal Antëerp FC, ku do të përballet me Dritën në Ligën e Konferencës.

Reklama

Klubi belg është ambicioz dhe kërkon të mposhtë FC Dritën në raundin e dytë të Ligës së Konferencave të UEFA-s për të vazhduar tutje.

Por Mark van Bommel e njeh Dritën dhe ka marr si shembull ndeshjen e tyre me Feyenoord vitin e shkuar.

“Unë i njoh ata, po,” ka thënë me buzëqeshje trajneri holandez.

“Vitin e shkuar Drita luajti në Evropë kundër Feyenoordit dhe pati një paraqitje fantastike në Evropë. Megjithatë, në fund ishte gjithçka në rregull për Feyenoordin, por aspak e lehtë. Feyenoordi arriti deri në finale të Ligës së Konferencës pas kësaj dhe të shpresojmë që edhe ne ta ndjekim një rrugë të mirë”, ka thënë Van Bommel.

Trajner ka folur edhe për lojtarët që pritet të luajën duke thënë se Toby Alderëeireld është përzgjedhur për këtë ndeshje.

“Toby është në përzgjedhje”, deklaroi Van Bommel për ish-mbrojtësin e Ajax, Atlético Madrid dhe Tottenham Hotspur.

33-vjeçari belg u prezantua pak ditë më parë dhe u lidh menjëherë me ekipin. “Ai është plotësisht i disponueshëm, menjëherë. Kjo është mirë për një trajner”, deklaroi ai.

Në fund ai u ndal edhe tek sulmuesit Vicent Janssen dhe Maikel Frei, duke thënë se pret shumë prej tyre, ndërsa në stërvitjen e fundit ishte i pranishëm edhe Radja Nainggolan.  /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare

"Ju e dini ndikimin që ata kanë" - ish-gjyqtari tregon se çfarë i bëri Real Madridi pasi e ndëshkoi me karton të kuq Cristiano Ronaldon

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

La Liga
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Kalo në kategori