I papërmbajtshmi Haaland, e nis sezonin me het-trik te Dortmundi

Erling Haaland filloi sezonin e tij në mënyrë tipike, duke shënuar një het-trik në lojën e tij të parë të sezonit në një fitore të Borussia Dortmundit në Kupën e Gjermanisë ndaj SV Wehen Wiesbaden.

Haaland shënoi 41 gola në 41 ndeshje në sezonin e tij të parë të plotë në Borussia Dortmund, ku ekipi i tij përfundoi i treti në Bundesliga dhe fitoi DFB Pokal.

Sot (e shtunë), ekipi i tij filloi sezonin e tyre kundër skuadrës së nivelit të tretë SV Wehen Wiesbaden në rrethin e parë të Kupës së Gjermanisë.

Sulmuesi norvegjez i njoftoi të gjithë me formën e lartë, pasi shënoi tre gola në fitoren 3-0 për ekipin e tij, përfshirë një penallti në minutën e 31-të për 2-0.

Goli i parë i Haaland erdhi në minutën e 26-të për 1-0 pas asistimit të Marco Reus, ndërsa norvegjezi shënoi në minutën e 51-të për 3-0.

21-vjeçari gjithashtu u dallua edhe për festimin e çuditshëm të njërit nga golat, pasi filloi të bëjë pompa në fushë. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes