LAJMI I FUNDIT:

Panucci: Lojtarët punuan mirë

Panucci: Lojtarët punuan mirë

Kombëtarja shqiptare ka triumfuar kundër Lihtenshteinit me rezultat 2-0 në kuadër të kualifikueseve për botërorin “Rusia 2018”.

Reklama

Për trajnerin e kombëtares shqiptare Panucci të gjithë lojtarët bënë një punë të mirë, duke i sjellë edhe fitoren skuadrës.

Në konferencën për mediat, pas ndeshjes tekniku italian tha se edhe pse lojtarët mbajtën topin në pjesën më të madhe të lojës përsëri ka pasur sforcim për të shënuar gol, sidomos në pjesën e parë.

“Lojtarët ishin seriozë në fushë. Pjesën e parë kemi gabuar në disa zgjedhje në fushë dhe në disa lëvizje, ku nuk merrnin dot një avantazh, edhe pse e kemi mbajtur ne topin pjesën e parë. Shfaqëm shumë sforcim pjesën e parë për të shkuar drejt golit”.

“Nuk preferoj të evidentoj një nga një lojtarët, të gjithë punuan shumë mirë. Do preferoja ti mbetet komplimentit për të gjithë skuadrën. Për Maqedoninë do të më duhet të vendos ditën e martë.
Mungesa e Ciklleshit dhe Sadikut”.

“Llullaku punoi shumë mirë për skuadrën duke krijuar edhe momente interesante. Isha i bindur që do të mund ta fitonim ndeshjen edhe nga krahët e jashtëm . Jam i lumtur për të që bëri Lullaku por edhe pjesë tjetër në krah.
Ndeshja me Maqedoninë”.

“Ne do të shkojmë në Maqedoni me shumë kurajo dhe këtë ja kam përcjellë edhe lojtarëve”.

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori