LAJMI I FUNDIT:

Panucci e nis me fitore te Shqipëria, mposht Lihtenshtejnin (Video)

Panucci e nis me fitore te Shqipëria, mposht Lihtenshtejnin (Video)

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar fitore 2-0 ndaj Lihtenshtejnit në kuadër të Grupit G për eliminatoret e botërorit 2018, ndeshja kjo e para zyrtare për trajnerin e ri Christian Panucci.

Reklama

Shqipëria ka arritur të marrë edhe fitoren e katërt në grupin G duke u ngritur në pozitën e tretë me 12 pikë pasi ka mposhtur në Elbasan Arena ekipin përfaqësues të Lihtenshtejnit.

Kombëtarja kuqezi e udhëhequr për herë të parë në ndeshje zyrtare nga trajneri i ri italian, Panucci, ka arritur ta dominoj gjithë takimin, por pjesa e parë përfundoi pa gola (0-0) përkundër disa rasteve të krijuara nga Eros Grezda, Ledian Memushaj dhe Odise Roshi.

Duel gjatë pjesës së parë

Në pjesën e dytë gjithçka ndryshoi, pasi dominimi u konvertua në gol kur në minutën e 54 ishte Roshi, i cili devijoi një top nga afërsia pas goditjes së Migjen Bashës për të kaluar kombëtaren në epërsi 1-0.

Qetësia e Bashës ishte kruciale në këtë ndeshje

Trysnia dhe dominimi i Shqipërisë ndaj Lihtenshtejnit vazhdoi edhe në minutat në vazhdim, por goli i dytë dhe i qetësisë erdhi vetëm në minutën e 78, ku kapiteni Ansi Agolli shënoi një gol të bukur nga distanca për 2-0.

Goli i Agollit vulosi fitoren dhe rezultatin përfundimtar 2-0, ndërsa ndeshja e ardhshme e Shqipërisë është ndaj Maqedonisë në udhëtim me 5 shtator. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori