LAJMI I FUNDIT:

Pamjet që kanë shokuar opinionin në Britani, sulmohet gruaja derisa tërhiqte paratë në bankomat – kalimtarët e rastit nuk reagojnë fare (Video, +16)

Pamjet që kanë shokuar opinionin në Britani, sulmohet gruaja derisa tërhiqte paratë në bankomat – kalimtarët e rastit nuk reagojnë fare (Video, +16)

Videoja ku shihet se si një grua sulmohet brutalisht derisa tërheq para nga bankomati, ka shokuar opinionin britanik jo vetëm pse sulmuesja është femër, por që askush nga kalimtarët e rastit nuk ndërmori asgjë për ta ndihmuar viktimën.

Viktima e sulmit po tërhiqte para nga bankomati në pjesën lindore të Londrës, zonë kjo e frekuentuar mjaft nga qytetarët, transmeton Telegrafi.


Por, sulmuesja është filmuar nga kamerat e sigurisë dhe në video shihet se si ajo sillet kinse është duke pritur në radhë para bankomatit. Dhe pas disa sekondave e sulmon viktimën që e godet me grushta në kokë.

Viktima mezi arrinte të qëndronte në këmbë nga grushtat, megjithatë mundohej të mbrohej nga plaçkitësja shumë e dhunshme. Në video sulmuesja gjithashtu shihet se si disa herë e përplas viktimën, duke tentuar t’ia vjedh çantën nga krahu.

Megjithatë viktima ka arritur të mbrohet, por sulmuesja krejt në fund arrin t’ia vjedh paratë dhe të largohet me vrap. Gjatë sulmit kalimtarët e rastit nuk kanë ndërmarrë asgjë – thjesht vështronin sikur të mos kishte ndodhur asgjë e keqe.

Videoja e sulmit që ka ndodhur në mes të ditës në qendër të qytetit, është postuar në rrjetet sociale dhe deri më tani është shikuar nga më shumë se 10 mijë persona.

Në komente pothuajse të gjithë kanë duartrokitur viktimën për guximin që pati t’i kundërvihet sulmueses, por të njëjtën kohë kanë kritikuar ashpër kalimtarët e rastit që nuk reaguan fare për ta parandaluar sulmin. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Sulmi i Iranit ndaj Izraelit - të gjitha zhvillimet, minutë pas minute

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit - të gjitha zhvillimet, minutë pas minute

Botë
Pamje që thuhet se tregojnë momentin kur raketa e parë iraniane goditi Izraelin

Pamje që thuhet se tregojnë momentin kur raketa e parë iraniane goditi Izraelin

Azia
Sulmi i Iranit ndaj Izraelit – pse ky moment është më i rrezikshmi deri më tani?

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit – pse ky moment është më i rrezikshmi deri më tani?

Botë
SHBA-ja dhe Britania i dalin në krah Izraelit - rrëzojnë disa dronë iranianë që po shkonin drejt Tel Avivit

SHBA-ja dhe Britania i dalin në krah Izraelit - rrëzojnë disa dronë iranianë që po shkonin drejt Tel Avivit

Azia
Pamje të rralla, raketat dhe dronët mbi xhaminë e famshme al-Aqsa në Jerusalem

Pamje të rralla, raketat dhe dronët mbi xhaminë e famshme al-Aqsa në Jerusalem

Azia
Pas fillimit të sulmeve ndaj Izraelit, vjen edhe reagimi i udhëheqësit suprem të Iranit

Pas fillimit të sulmeve ndaj Izraelit, vjen edhe reagimi i udhëheqësit suprem të Iranit

Botë
Kalo në kategori