LAJMI I FUNDIT:

Pamjet e para të serbëve që hapen tunelin për në depon e Gjykatës së Lartë në Mal të Zi

Pamjet e para të serbëve që hapen tunelin për në depon e Gjykatës së Lartë në Mal të Zi
Reklama

Redaksia e portalit malazez, “Vijesti” ka siguruar një video të njërës prej kamerave të vëzhgimit, ku shihen të dyshuarit për hapjen e një tuneli që të dërgon në depon e Gjykatës së Lartë në Podgoricë.

Tuneli nëntokësor, 30 metra i gjatë, nga bodrumi i një banesë në qendër të Podgoricës deri në depon e Gjykatës së Lartë, u zbulua më 11 shtator.


Shtetas serbë të dyshuar për hapjen e tunelit në gjykatën malazeze
Lexo po ashtu Shtetas serbë të dyshuar për hapjen e tunelit në gjykatën malazeze

Ministri i Punëve të Brendshme, Filip Axhiq, tha më herët gjatë ditës së sotme se tuneli për në depon e Gjykatës së Lartë është hapur kryesisht nga shtetas të Serbisë, të cilët janë identifikuar dhe se kanë pasur ndihmën edhe të shtetasve nga Mali i Zi.

Në konferencën e sotme për media, Axhiq ka zbuluar edhe fotot e tyre. Ministri tha se pamjet zbulojnë se Veljko Markoviq (32), Milan Markoviq (53), Dejan Jovanoviq (30) dhe Vladimir Eriq (32) nga Serbia kanë marrë pjesë në krim.

Detaje të reja rreth skandalit me tunelin në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi
Lexo po ashtu Detaje të reja rreth skandalit me tunelin në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi

Ai ka thënë se të dyshuarit janë larguar nga Mali i Zi më 11 shtator, gjegjësisht ditën kur u zbulua se ishte bastisur depoja e gjykatës më të lartë në Podgoricë.

Ndryshe, në depon e Gjykatës së Lartë, përveç dosjeve gjyqësore, mes së cilave ka prova për vepra të ndryshme penale, ka edhe rreth nëntë tonë e gjysmë lëndë narkotike të konfiskuara, nga të cilat rreth dy tonë janë kokainë dhe rreth shtatë tonë marihuanë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Izraeli miraton një buxhet të paprecedentë për të mbuluar luftën në Gaza

Izraeli miraton një buxhet të paprecedentë për të mbuluar luftën në Gaza

Botë
A po e përfshin Evropën “pneumonia misterioze” e Kinës? Holanda sheh një rritje alarmante të rasteve të ngjashme, Britania po e përcjell situatën ‘me vëmendje’

A po e përfshin Evropën “pneumonia misterioze” e Kinës? Holanda sheh një rritje alarmante të rasteve të ngjashme, Britania po e përcjell situatën ‘me vëmendje’

Botë
Pse rreth 40 pengje izraelite

Pse rreth 40 pengje izraelite "mund të jenë zhdukur" në Gaza?

Botë
Kritikët e qeverisë së Serbisë në shënjestër të 'spyware të nivelit ushtarak', dyshohet se u sponsorizuan nga shteti – The Guardian sjell detajet

Kritikët e qeverisë së Serbisë në shënjestër të 'spyware të nivelit ushtarak', dyshohet se u sponsorizuan nga shteti – The Guardian sjell detajet

Serbia
Pastruesja e hotelit në Spanjë ua “pastroi” paratë, cigaret e parfumet – turistët britanikë e filmuan këtë moment

Pastruesja e hotelit në Spanjë ua “pastroi” paratë, cigaret e parfumet – turistët britanikë e filmuan këtë moment

Evropa
Erërat e fuqishme e çojnë anijen turistike drejt përmbysjes – dëshmitarët kapin pamjet, thonë që “as që duhej të futej në atë gji” të ujërave të Adriatikut

Erërat e fuqishme e çojnë anijen turistike drejt përmbysjes – dëshmitarët kapin pamjet, thonë që “as që duhej të futej në atë gji” të ujërave të Adriatikut

Mali i Zi
Kalo në kategori