LAJMI I FUNDIT:

Pamje nga droni shfaqin copëzat e helikopterit të rrëzuar të presidentit iranian

Pamje nga droni shfaqin copëzat e helikopterit të rrëzuar të presidentit iranian

Pamjet nga droni që janë shpërndarë nga agjencia iraniane e lajmeve IRNA, shfaq rrënojat e helikopterit të rrëzuar të presidentit Ebrahim Raisi.

Pamjet janë filmuar me dronin e Gjysmëhënës së Kuqe, ku shihet bishti i helikopterit pranë pjesëve tjera të fluturakes në një zonë malore, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër është konfirmuar vdekje e presidentit iranian, ministrit të Jashtëm si dhe gjashtë personave tjerë që ishin pjesë e kabinetit.

Një zyrtar thotë se Izraeli nuk është i përfshirë në vdekjen e Raisit
Lexo po ashtu Një zyrtar thotë se Izraeli nuk është i përfshirë në vdekjen e Raisit

Liderë nga e mbarë bota kanë shprehur ngushëllime pas vdekjes së Ebrahim Raisit.

Ndryshe dje është rrëzuar helikopteri brenda të cilit gjendej presidenti iranian, i cili ishte nisur për në Azerbajxhan për përurimin e një dige të re. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Botë
Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Botë
Shpërthim i madh në qytetin rus

Shpërthim i madh në qytetin rus

Evropa
Komandanti i Forcave Ajrore ukrainase publikon pamje nga aksioni i pilotëve të tyre - i quan “fantazmat e Kievit”

Komandanti i Forcave Ajrore ukrainase publikon pamje nga aksioni i pilotëve të tyre - i quan “fantazmat e Kievit”

Evropa
Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Botë
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Kalo në kategori