LAJMI I FUNDIT:

Owen: E falënderoj Benzeman që shkoi te Real Madridi

Owen: E falënderoj Benzeman që shkoi te Real Madridi

Michael Owen ka thënë se ka ikur drejt Manchester United në vitin 2009 pasi Karim Benzema kishte zgjedhur Real Madridi. 

Reklama

Në një intervistë për Canal Plus ai e ka shpjeguar se si arriti marrëveshje me Manchester Unitedin kur trajner ishte Alex Ferguson.

“Ferguson më tha se është duke shikuar ta blej Benzeman, dhe unë mund të nënshkruaja për Manchester Unitedin nëse ai nuk vjen, gjë që ndodhi”.

“I jam mirënjohës Benzemas që shkoi te Real Madridi, pasi unë nuk do të kisha luajtur për Manchester Unitedin”, ka thënë Owen.

Sulmuesi anglez kishte kaluar nga Newcalte te United te Manchester United ku qëndroi për tri sezone.

Ai nuk luajti edhe aq shumë pasi në tri sezoni zhvilloi vetëm 31 ndeshje ku shënoi pesë herë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori