LAJMI I FUNDIT:

Ounahi tentoi të tallet me Gattuson, trajneri italian me reagim epik

Ounahi tentoi të tallet me Gattuson, trajneri italian me reagim epik

Azzedine Ounahi vendosi të bënte një shaka me trajnerin Gennaro Gattuso të mërkurën mbrëma, gjatë ndeshjes mes Marseille dhe Lyon, por trajneri italian ia bëri të qartë se nuk toleron gjëra të tilla.

Olympique de Marseille po rifiton gradualisht buzëqeshjen. Pas ndeshjeve të para të plogështa dhe jo domosdoshmërisht të suksesshme nën urdhrat e Gattusos, OM kanë filluar të kuptojnë udhëzimet e teknikut italian dhe diçka ka filluar të shkojë në vend.

Në harkun e gjashtë ditëve, Marseille regjistroi 3 fitore në po aq ndeshje në shtëpi: Ajax (4-3), Rennes (2-0) dhe Lyon (3-0). Dhe në krahun e Marseilles, buzëqeshja u kthye pak nga pak.

Ounahi ngacmon Gattuson

Dje, në një mbrëmje të bukur në Stade Velodrome, mesfushori Ounahi i lejoi vetes edhe një shaka.

Teksa Gattuso shtrëngon duart me të gjithë lojtarët për t’i uruar, mesfushori maroken, vendosi ta mashtrojë teknikun italian, i njohur për karakterin e tij të fortë. Dhe reagimi i Gattusos është thjesht brilant.

Më pas trajneri vendosi të ‘gjuhet’ mbi të në karrigen e tij në mënyrë që t’ia kthej ngacmimin.

Pamjet e kapura flasin shumë për klimën tashmë të qetë që mbretëron në qytetin e Marseilles. Sidomos që nga e diela e kaluar, Gattuso nuk ishte i kënaqur me ndeshjen e Ounahit, pavarësisht golit të tij të mrekullueshëm kundër Rennes. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori