LAJMI I FUNDIT:

Orinda Huta viktimë e plaçkitjes në Romë: Mos lini valixhet tuaja asnjë sekondë vetëm

Orinda Huta viktimë e plaçkitjes në Romë: Mos lini valixhet tuaja asnjë sekondë vetëm
Foto: Orinda Huta/Instagram

Në një incident të pakëndshëm gjatë udhëtimit të saj në kryeqytetin e Italisë, këngëtarja dhe moderatorja e njohur shqiptare Orinda Huta u bë viktimë e grabitjes në Romë.

Orinda, e cila kishte udhëtuar për të eksploruar dhe për të marrë pjesë në aktivitete në një prej qyteteve më të bukura dhe historike të Evropës, përjetoi një incident të papritur që ndikoi në eksperiencën e saj.


Foto: Orinda Huta/Instagram

Mesazhi i saj në rrjetet sociale pas ngjarjes nxori në pah një realitet të hidhur që ndodh në qytetet e mëdha turistike.

“Nuk më është dukur kurrë Roma më e shëmtuar se këto dy ditë”, shkroi Orinda në një postim në Instastory, duke ndarë me ndjekësit e saj një këshillë të rëndësishme për mbrojtjen e pronës personale. “Mos lini valixhet tuaja asnjë sekondë, as në bagazh të makinës. Ka hajdutë pafund”, paralajmëroi ajo.

Foto: Orinda Huta/InstaStory

Interpretuesja e hitit “Oqean”, e cila nuk e kishte pritur një akt të tillë të padrejtë dhe të shpejtë të grabitjes, shpreson të ndajë këto informacione për të edukuar dhe për të ndihmuar të tjerët të mbrojnë veten nga hajdutët.

Ngjarja vë në dukje rëndësinë e kujdesit dhe vigjilencës së vazhdueshme, veçanërisht në qytete që tërheqin një numër të madh vizitorësh dhe ku grabitjet mund të ndodhin me shpejtësi. /Telegrafi/

Foto: Orinda Huta/Instagram

Në trend Magazina

Më shumë
Don Xhoni dënohet nga policia, pasi bëri gara shpejtësie me Lamborghini në Tiranë

Don Xhoni dënohet nga policia, pasi bëri gara shpejtësie me Lamborghini në Tiranë

Magazina

"I shoh kokë më kokë" - Pas daljes, Françeska tregon se kush mund ta fitojë Big Brother-in

Magazina
Megan Thee Stallion merr vëmendje me një veshje ekspozuese rozë, gjatë turneut veror

Megan Thee Stallion merr vëmendje me një veshje ekspozuese rozë, gjatë turneut veror

Magazina
Oriola Marashi merr tërë vëmendjen me dukjen e mrekullueshme, në një set fotografik të publikuar së fundi

Oriola Marashi merr tërë vëmendjen me dukjen e mrekullueshme, në një set fotografik të publikuar së fundi

Magazina
Blero përlotet pasi dëgjon zërin e Afronës në studio, e pranon publikisht: Më kanë tradhtuar

Blero përlotet pasi dëgjon zërin e Afronës në studio, e pranon publikisht: Më kanë tradhtuar

Magazina
Luiz Ejlli dhe Ghetto Geasy sjellin bashkëpunimin e shumëpritur “Ding Ding”

Luiz Ejlli dhe Ghetto Geasy sjellin bashkëpunimin e shumëpritur “Ding Ding”

Magazina
Kalo në kategori