Liga e Parë do të rikthehet në këtë fundjavë, ku do të zhvillohet xhiroja e pestë.

Në grupin A të gjitha ndeshjet do të zhvillohen ditën e shtunë, kurse takimi më interesant në këtë grup do të jetë në mes Malishevës dhe Istogut.

Ndërsa në grupin B një takim do të zhvillohet ditën e shtunë, ndërkohë takimet tjera ditën e diele, ku ndeshja më interesant do të jetë në mes Dardanës dhe Flamurtarit.

Orari i xhiros së pestë në Ligën e Parë, grupi A dhe B:

Grupi A

E shtune 17 10 ora 14.00

Trepça – Dukagjini

Onix – A&N

Malisheva – Istogu

Drenasi – Vushtrria

Vellaznimi – Liria

Grupi B

E shtune 17.10 ora 14.00

Ulpiana – Vllaznia

E diele 18.10 ora 14.00

Keku 2- Korriku

Ferizaj – Ramiz Sadiku

Dardana – Flamurtari

Vitia – Kika

Të gjitha këto ndeshje do të zhvillohen më fillim nga ora 14:00. /Telegrafi/