LAJMI I FUNDIT:

Operacioni kundër fajdeve, Policia e Kosovës publikon pamjet

Operacioni kundër fajdeve, Policia e Kosovës publikon pamjet

Policia e Kosovës ka publikuar një video që tregon arrestimet e kryera në disa lokacione në Pejë, ku u arrestuan katër persona të dyshuar për veprat penale të fajdes, detyrimit dhe rrëmbimit.

Aksioni është realizuar me kërkesë të Prokurorisë Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda, dhe nën drejtimin e Prokurorit të Shtetit.

Videoja e publikuar tregon momentet e bastisjeve dhe arrestimeve.


Goditet grupi kriminal që dyshohet për fajde në Prishtinë e Pejë, arrestohen tre persona
Lexo po ashtu Goditet grupi kriminal që dyshohet për fajde në Prishtinë e Pejë, arrestohen tre persona

Zëdhënësi i Prokurorisë, Shkodran Nikçi, ka deklaruar se këto arrestime janë bërë me urdhër të Prokurorit të Shtetit.

“Me kërkesë të Prokurorisë Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda, Policia e Kosovës ka bastisur disa lokacione dhe janë arrestuar dhe ndaluar me urdhër të Prokurorit të Shtetit katër persona të dyshuar për veprat penale fajde, detyrim dhe rrëmbim”, ka deklaruar Nikçi.

Në trend Lajme

Më shumë
Analistët kërkojnë dorëheqjen e Sveçlës pas ikjes së Faton Hajrizit dhe të tjerëve nga burgjet e Kosovës

Analistët kërkojnë dorëheqjen e Sveçlës pas ikjes së Faton Hajrizit dhe të tjerëve nga burgjet e Kosovës

Drejtësi
Flet vëllai i të arratisurit Faton Hajrizi: Jam në Gjermani, ai mi vodhi dokumentet

Flet vëllai i të arratisurit Faton Hajrizi: Jam në Gjermani, ai mi vodhi dokumentet

Elfije Boletini
Deputeti i LVV-së: Faton Hajrizi është kriminel, Kosova i ka lajmëruar fqinjët për ikjen e tij

Deputeti i LVV-së: Faton Hajrizi është kriminel, Kosova i ka lajmëruar fqinjët për ikjen e tij

Lajme
Dyfishohen dhe trefishohen shtesat për fëmijë, Kurti prezanton skemën e re të mbështetjes për nënat

Dyfishohen dhe trefishohen shtesat për fëmijë, Kurti prezanton skemën e re të mbështetjes për nënat

Lajme
Bekë Berisha: 600 policë të angazhuar për të ruajtur aktivistët e LVV-së, teksa ata incizojnë spot elektoral në Ujman

Bekë Berisha: 600 policë të angazhuar për të ruajtur aktivistët e LVV-së, teksa ata incizojnë spot elektoral në Ujman

Lajme
Gërvalla takohet me Hovenier: Theksova nevojën për një bashkëpunim edhe më intensiv me SHBA-në për nisma globale

Gërvalla takohet me Hovenier: Theksova nevojën për një bashkëpunim edhe më intensiv me SHBA-në për nisma globale

Lajme
Kalo në kategori