Onana pranoi autogol të çuditshëm në ndeshjen për vendin e tretë në Kupën e Kombeve të Afrikës

Një gabim i çuditshëm nga portieri Andre Onana bëri që Kameruni të shkonte në disavantazh 2-0 kundër Burkina Fasos në ndeshjen ‘play-off’ për vendin e tretë në Kupën e Kombeve të Afrikës të shtunën mbrëma.

Mikpritësit e turneut pranuar golin e parë pas vetëm 24 minutash kur Steeve Yago shënoi për 1-0 nga afërsia.

Por, sfida me të cilën përballej skuadra e Antonio Conceicao u bë edhe më e vështirë pak para mbylljes së pjesës së parë kur Onana devijoi topin në rrjetën e tij.

Lexo po ashtu Kameruni zë vendin e tretë në Kupën e Kombeve të Afrikës pas një rikthimi sensacional

Issa Kabore, i cili asistoi në golin e parë, arriti të depërtonte në zonë përpara se ta harkonte topin.

Onana doli nga linja e tij dhe u përpoq të bllokonte krosin në shtyllën e përparme, por ai topi nuk u perceptua mirë dhe përfundoi në rrjetë.

Goli u kontrollua nga VAR-i pasi u duk se topi mund të kishte dalë jashtë loje përpara se Kabore ta dërgonte drejt portës, por u konfirmua si i rregullt.

Megjithatë, ky gol si duket i ndihmoi Kamerunit të kthehet në lojë, pasi në pjesën e dytë shënuan tri gola, kundrejt vetëm një të Burkina Fasos dhe në fund fituan me penallti. /Telegrafi/

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës

Vinicius ironizon me Araujon: Publikon trofetë e fituar nga gjenerata e re e Real Madridit

Robin Krasniqi dominues ndaj Jorge Silvas, fiton me pikë pas dhjetë raundesh

Carlo Ancelotti tregon momentin më vendimtar në garën për titull në La Liga këtë sezon