LAJMI I FUNDIT:

Olti Curri thotë se finalja e madhe e Big Brother VIP Albania mund të jetë këtë të shtunë

Olti Curri thotë se finalja e madhe e Big Brother VIP Albania mund të jetë këtë të shtunë

Ngjarja që ndodhi në orët e para të së hënës (27 mars) kur një person u vra në ambientet e “Top Chanel” ka tronditur opinionin publik.

Reklama

Të shtënat e armëve zjarri atë mbrëmje u dëgjuan edhe nga disa prej banorët e “Big Brother VIP Albania”.

Pas kësaj ngjarje tragjike kanë reaguar shumë personazhe të njohura përmes rrjeteve sociale.

Foto: Arbana Osmani/Big Brother VIP Albania

Shumë prej tyre janë shprehur se banorët e BBVA nuk mund të qëndrojnë më brenda shtëpisë së famshme pasi nuk janë të sigurt.

Kjo ka vënë në pikëpyetje vijueshmërinë e këtij formati, për të cilin të shtunën që lamë pas u tha se mund të shqyejnë finalen e madhe më 6 maj.

Por, opinionisi i Big Brother VIP Kosova, Olti Curri ka thënë se finalja e madhe e Big Brother VIP Albania mund të jetë të këtë të shtunë.

Opinionisti i “Big Brother VIP Kosova”, Olti Curri përmes një video në rrjetin social “Instagram” është shprehur se familjarët e banorëve që janë brenda shtëpisë së “BBV” kanë bërë presion që banorët të lënë lojën për arsyes sigurie.

Ai tutje tha se kjo mund të jetë arsyeja që sonte gjatë spektaklit të shpallen finalistët dhe më pas finalja të mbahet këtë të shtunë.

“Edhe pse siç duhet të ndodhë produksioni e ka blinduar si lajm që mos të dal flitet se nga ndikimi që ka patur familjarët pas të shtënave në ambientet e Top Channel, familjarët e personave që janë brenda shtëpisë së “Big Brother VIP” ka patur një presion të madh që familjarët e tyre të lënë lojën dhe të dalin për çështje të sigurisë”, tha Olti.

Të gjitha lajmet nga Big Brother VIP Albania
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Big Brother VIP Albania

“Kjo ndoshta ka shtyrë produksionin dhe ngjarjet e fundit të mendoj për të mbyllur më shpejtë lojën. Duke bërë tani hipotezat tona i bie që sot të eliminohet dikush dhe ndoshta hapet një televotim i shpejt për të shpallur finalistët ndoshta shpallen edhe brenda natës e më pas finalja i bie që të jetë të shtunën ose shpallet televotimi të shtunën finalistët e më pas finalja ndodh të martën por zakonisht finalet ndodhin në fundjavë, kështu që ka mundësi që finalja të jetë të shtunën”, u shpreh tutje Curri.

Mbetet të shihet sonte gjatë spektaklit se cili do të jetë vendimi final, nëse finalja do të shpejtohet apo data zyrtare do të jetë ajo e 6 majit. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Shakira besonte në dashuri të përjetshme me Gerard Piquen: Mendoja se vetëm vdekja do të na ndante

Shakira besonte në dashuri të përjetshme me Gerard Piquen: Mendoja se vetëm vdekja do të na ndante

Magazina
Marina Vjollca shkëlqen me stilin unik gjatë pjesëmarrjes në Javën e Modës në Milano

Marina Vjollca shkëlqen me stilin unik gjatë pjesëmarrjes në Javën e Modës në Milano

Magazina
Beniada vë në plan të parë figurën e admiruar në pozat e reja

Beniada vë në plan të parë figurën e admiruar në pozat e reja

Magazina
Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri

Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri

Magazina
Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Magazina
Pierce Brosnan dhe djali i tij pozuan së bashku dhe mahnitën fansat

Pierce Brosnan dhe djali i tij pozuan së bashku dhe mahnitën fansat

Magazina
Kalo në kategori