LAJMI I FUNDIT:

N’Zonzi drejt largimit nga Roma, tri skuadra e duan mesfushorin francez

N’Zonzi drejt largimit nga Roma, tri skuadra e duan mesfushorin francez
Steven N'Zonzi. (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Steven N’Zonzi pritet të jetë njëri nga lojtarët e parë që do të largohet nga Roma.

Reklama

Mesfushori francez u transferua me shumë bujë tek klubi italian por ka dështuar t’i tregojë aftësitë e tij.

Për ta transferuar N’Zonzin nga Sevilla, Roma kishte paguar 30 milionë euro tek klubi andaluzian.

Steven N’Zonzi. (Foto: Octavio Passos/Getty Images/Guliver)

Por kampioni i Botës me Francën do të largohet me të përfunduar sezoni i sivjetmë në Serie A.

Sevilla, Arsenal dhe Monaco janë tri skuadrat që kanë shprehur interesim për transferimin e N’Zonzit.

Roma është e gatshme ta lë të lirë lojtarin të largohet por synon të fitojë së paku 25 milionë euro nga shitja e tij. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga
‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin

‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin

Serie A
Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Serie A
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori