LAJMI I FUNDIT:

Nxënësit nga Kavadari në ekskursionin në Francë shtyjnë autobusin për ta ndezur

Nxënësit nga Kavadari në ekskursionin në Francë shtyjnë autobusin për ta ndezur

Prindërit e nxënësve të gjimnazit “Dobri Daskalov” në Kavadar kanë shpërndarë një video ku shihet se si fëmijët e tyre, të cilët janë në një ekskursion në Francë, e shtyjnë autobusin për ta ndezur.

Reklama

Siç transmeton portali “Duma”, prindërit nuk janë të kënaqur me transportin që agjencia turistike e Shkupit “Diplomatic” ka angazhuar për realizimin e ekskursionit.

Nxënësit dëshmojnë se problemet janë shfaqur që në fillim të udhëtimit, kur në Kavadar kanë mbërritur dy autobusë, njëri prej të cilëve ka pasur defekte teknike, ndonëse e ka kaluar kontrollin teknik në Shkup.

Drejtoresha e gjimnazit, Jasmina Çuleva, për “Duma” tha se pas ndërhyrjes së parë, në të cilën është bërë kontrolli i jashtëzakonshëm teknik dhe është siguruar autobusi i duhur, tani për tani ekskursioni po zhvillohet pa probleme, por disa nga prindërit pohojnë të kundërtën dhe duke shpërndarë videon thonë se transporti duhej të ishte më i mirë dhe më i sigurt./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Lajme
Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Siguri
Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës  dhe tre sulmues serbë

Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës dhe tre sulmues serbë

Lajme
Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Lajme
Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

Lajme
Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës tregon për gjendjen e policit të plagosur

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës tregon për gjendjen e policit të plagosur

Lajme
Kalo në kategori