LAJMI I FUNDIT:

“Nuk do të shkojë askund” – drejtori i Bayer Leverkusen lë me gishta në gojë Liveroolin dhe Bayern Munichun

“Nuk do të shkojë askund” – drejtori i Bayer Leverkusen lë me gishta në gojë Liveroolin dhe Bayern Munichun

Trajneri spanjoll Xabi Alonso po e udhëheq në mënyrë të shkëlqyer Bayer Leverkusen këtë sezon, ku edhe titulli i kampionit duket një mundësi reale.  

Puna e trajnerit ka rënë në sy të shumë klubeve, me Bayern Munich dhe Liverpool, që e duan për vitin e ardhshëm, pasi do të mbesin pa trajner. Jurgen Klopp dhe Thomas Tuchel kanë njoftuar largimet e tyre nga klubet respektive.


Por drejtori sportiv i Bayer Leverkusenit, Simon Rolfes, ka thënë se Xabi Alonso me siguri do të qëndrojë edhe sezonin e ardhshëm.

Alonso ka kontratë deri në verën e vitit 2026, dhe këtë sezon ai po kërkon tre trofe të mëdhenj. Ai mund të fitojë kampionatin gjerman, Kupën e Gjermanisë dhe Ligën e Evropës.

“Jam i sigurt se Xabi do të qëndrojë. Ai është i lidhur me kontratë dhe ndihet mirë me ne. Ai ka një ekip shumë të mirë me perspektivë për sezonin e ardhshëm. Secili tani ka rolin e tij në klub dhe cilësinë për ta luajtur. Ne nuk varemi nga një sistem, ai përshtatet me lojtarët që janë në dispozicion”, ka thënë Rolfes për Sport1.

Shefi i Leverkusenit tregon pse Xabi Alonso nuk do të zëvendësojë Kloppin tek Liverpooli
Lexo po ashtu Shefi i Leverkusenit tregon pse Xabi Alonso nuk do të zëvendësojë Kloppin tek Liverpooli

Nëse Xabi Alonso nuk është i disponueshëm, Liverpool do të lëvizë për të sjellë Roberto de Zerbi, Thomas Frank ose Ruben Amorim.

Disa media britanike shkruajnë gjithashtu se edhe Rolfes mund të ndryshojë mjedis dhe të shkojë në Liverpool së bashku me Alonson. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë ndodhi me të vërtetë me Evan N'Dickan e Romës pasi ra pa ndjenja në fushë, dalin detaje të tjera nga rasti që tronditi Italinë

Çfarë ndodhi me të vërtetë me Evan N'Dickan e Romës pasi ra pa ndjenja në fushë, dalin detaje të tjera nga rasti që tronditi Italinë

Serie A
Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bundesliga
Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Bundesliga
Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Bundesliga
Kalo në kategori