Nuk ndalet super Ballkani, super Tolaj shënon golin e dytë personal

Ballkani ka shtuar epërsi ndaj BATE Borisovit në 3-1 në ndeshjen e parë të play-offit të Ligës së Konfernecës, ku sërish ka shënuar Bleart Tolaj.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat 1-1 me të skuadrat që shënuan nga një herë.

Ndeshjen e hapi BATE Borisovi kaloi në epërsi me golin e Denis Laptev në minutën e dhjetë për 1-0. Por nuk vonoi shumë dhe Ballkani shënoi golin e barazimit me Bajram Jashanicën që shënoi me kokë në minutën e 31-të për rezultatin 1-1.

Ballkani merr epërsinë ndaj BATE Borisovit, shënon Bleart Tolaj
Lexo po ashtu Ballkani merr epërsinë ndaj BATE Borisovit, shënon Bleart Tolaj

Me të filluar pjesa e dytë Ballkani nisi sulmet drejt portës bjelloruse.

Nuk vonoi shumë dhe pas një harkimi në zonë nga Armend Thaqi më së miri u gjend Bleart Tolaj që shënoi me kokë për 2-1 në minutën e 58-të.

Ballkani vazhdoi me sulme dhe po kërkonte golin e tretë.

Nuk vonoi shumë dhe sërish i njëjti lojtari, Bleart Tolaj ishte i pamëshirshëm brenda zonës, ku me një goditje gjysmë volej shënoi për 3-1.

Ballkani do të kërkojë rezultat sa më të thellë që ta bëjë më të lehtë kalimin tutje.   /Telegrafi/

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Është kampion bote me Argjentinën, Barcelona siguron mesfushorin me parametra zero