LAJMI I FUNDIT:

Nuk mund të luajnë më, dy yjet e Portugalisë largohen nga Katari

Nuk mund të luajnë më, dy yjet e Portugalisë largohen nga Katari

Përfaqësuesja e Portugalisë ka arritur në çerekfinalen e Kampionatit Botëror ‘Katar 2022’.

Reklama

E në këtë fazë të garave, portugezët do të përballen ndaj Marokut ku synimi është fitorja dhe kalimi në gjysmëfinale.

Megjithatë trajneri Fernando Santos nuk mund të llogarisë në dy yjet e skuadrës, të cilët tanimë kanë lënë kampin e Kombëtares dhe janë rikthyer te klubi i tyre.

Fjala është për mbrojtësit e Paris Saint Germain, Nuno Mendes dhe Danilo Pereira që kanë pësuar lëndime.

Deri më tani dyshja ka qenë në grumbullim në Katar me Portugalinë, por ata nuk pritet t’i kthehen fushave edhe për dy javë të tjera.

Kësisoj dy lojtarët kanë vendosur që të rikthehen në Francë për të vazhduar terapinë e rikuperimit në klubin parisien.

Portugalia në çerekfinalen e Kupës së Botës takohet me Marokun të shtunën pasdite me fillim nga ora 16:00. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
“Është një dëm i pariparueshëm për futbollin”, zbulohet raporti shkatërrues i FIFA-s kundër Luis Rubiales

“Është një dëm i pariparueshëm për futbollin”, zbulohet raporti shkatërrues i FIFA-s kundër Luis Rubiales

Ndërkombëtare
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera

"Ju e dini ndikimin që ata kanë" - ish-gjyqtari tregon se çfarë i bëri Real Madridi pasi e ndëshkoi me karton të kuq Cristiano Ronaldon

La Liga
Kalo në kategori