LAJMI I FUNDIT:

Nuk ka mrekulli në Shkup – Shkëndija luan mirë, por eliminohet nga Tottenham

Nuk ka mrekulli në Shkup – Shkëndija luan mirë, por eliminohet nga Tottenham

Nuk ka mrekulli ashtu siç shpresonin të gjithë shqiptarët dhe Shkëndija nuk ia ka dalë të eliminoj gjigantin anglez Tottenham Hotspur.

Reklama

Londinezët kanë triumfuar në përballje me tetovarët me rezultat 1-3, në një ndeshje mjaftë të mirë nga skuadra shqiptare.

Gjiganti anglez e nisi për mrekulli ndeshjen, ku vetëm pas pesë minutash lojë kaluan në epërsi.

Ishte koreani Son që asistoi bukur te Lamela i cili pa ndonjë problem realizoi për 0-1.

Shkëndija provoi me disa gjysmëraste në pjesën e parë, por nuk e arritën golin e barazimit.

Kësisoj skuadrat shkuan në pushim me epërsinë minimale të mysafirëve 0-1.

Pjesa e dytë nisi për mrekulli për skuadrën e Ernest Gjokës, që barazoi gjithçka në minutën e 55-të.

Sulmuesi shqiptar, Valmir Nafiu realizoi një gol të mrekullueshëm nga distanca për të barazuar shifrat në 1-1.

Por gëzimi i kuqezinjve zgjati vetëm 15 minuta, pasi Spurs shënuan përsëri.

Ishte koreani Heung-Min Son që shënoi në minutën e 70-të pas një topi të kthyer për 1-2.

Spurs nuk u ndalen, dhe në minutën e 80-të realizuan edhe golin e tretë dhe të sigurisë.

Son asistoi për mrekulli, teksa kapiteni Harry Kane realizoi me kokë për 1-3.

Deri në fund, përkundër insistimit të skuadrës vendase për të bërë diçka më shumë, një gjëje të tillë nuk ia arritën.

Kësisoj skuadra e Jose Mourinhos në play-off të Ligës së Evropës do të përballet me gjigantin izraelit Macabi Haifa. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori