LAJMI I FUNDIT:

“Nuk dorëzohemi, kemi shpirtin shqiptar”, Strakosha ka besim tek Shqipëria para Euro 2024

“Nuk dorëzohemi, kemi shpirtin shqiptar”, Strakosha ka besim tek Shqipëria para Euro 2024

Shqipëria fitoi “testin e fundit” para fillimit të Euro 2024, duke mposhtur me rezultat 3-1 Azerbajxhanin në Hungari.

Pas përfundimit të ndeshjes, portieri Thomas Strakosha u deklarua për media, duke thënë se Shqipëria nuk do të dorëzohet, pavarësisht se kualifikimi është i vështirë.

“Jam mirë me shëndet, ndihem mirë. Të gjithë ndihemi mirë. U mbyll faza përgatitore, u duk pak lodhja, por fituam. Tani të përgatitemi për Italinë”.


“Euro 2024? I dimë mirë kualitetet e kundërshtarëve. Kam shumë besim tek ekipi. Të mbrojmë dhe sulmojmë të gjithë bashkë. E dimë që do të jetë shumë e vështirë të kualifikohemi. Por kemi shpresë, dëshirë dhe shpirtin shqiptar. Nuk dorëzohemi kurrë”.

Shqipëria fiton me tre gola ndaj Azerbajxhanit testin e fundit - gati për Euro 2024
Lexo po ashtu Shqipëria fiton me tre gola ndaj Azerbajxhanit testin e fundit - gati për Euro 2024

“E kam thënë gjithmonë, rëndësi ka Kombëtarja. Kushdo që do të luajë do të jetë gati. E vendos trajneri kush luan. Jam shumë i lumtur që do të luaj për herë të parë në një Evropian. Dallohet nga buzëqeshja ime. Rëndësi ka të jemi gati, pastaj vendos trajneri”, ka thënë Strakosha.

Shqipëria ndeshjen e parë në Euro 2024 do ta luajë më datë 15 qershor ndaj Italisë me fillim nga ora 21:00./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Premier League
Kalo në kategori