LAJMI I FUNDIT:

Nuk dha ndonjë shfaqje për mbamendje, por Joshua shton me miliona euro pasurinë pas fitores ndaj Franklin

Nuk dha ndonjë shfaqje për mbamendje, por Joshua shton me miliona euro pasurinë pas fitores ndaj Franklin

Anthony Joshua ka marrë një fitore shumë të rëndësishme pasi kishte më shumë se dy vite që nuk triumfonte në ring.

Reklama

Boksieri britanik ka mposhtur amerikanin Jermaine Franklin me vendim unanim të gjyqtarëve pas 12 raundeve që zgjati meçi.

Dueli i zhvilluar në O2 Arena në Londër i takoi Joshuas edhe pse nuk u shqua për një nga ato duelet që dëshiron ta rishohësh disa herë.

Përveç fitores në ring, Joshua ka shtuar edhe pasurinë e tij nga kjo përballje.

33-vjeçari ka shtuar pasurinë e tij me 10 milionë euro pas triumfit ndaj Franklin.

Në anën tjetër Franklin përkundër humbjes ka shtuar pasurinë e tij, pasi nga kjo përballje ka fituar mbi një milionë euro.

Gjithsesi mediat e ndryshme në Ishull kanë raportuar se dy boksierët mund të fitojë edhe disa para të tjera nga hyrja e biletave dhe e drejtave e transmetimit, por që ajo shumë nuk është bërë e ditur ende. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Premier League
“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

Bundesliga
Zyrtare: Fran Garcia, nënshkrimi i parë i verës i Real Madridit

Zyrtare: Fran Garcia, nënshkrimi i parë i verës i Real Madridit

La Liga
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Nga ndeshjet e qershorit deri tek mos ftesa e disa lojtarëve dhe sukseset e yjeve të Kosovës – Giresse zbulon të gjitha në konferencë

Nga ndeshjet e qershorit deri tek mos ftesa e disa lojtarëve dhe sukseset e yjeve të Kosovës – Giresse zbulon të gjitha në konferencë

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori