LAJMI I FUNDIT:

Nuk arriti të shënonte ndaj Dinamo Kiev, Batshuayi fajëson këpucët e tij sportive

Nuk arriti të shënonte ndaj Dinamo Kiev, Batshuayi fajëson këpucët e tij sportive

Fenerbahce si mysafire mposhti Dinamo Kievin me rezultat 2-0 në xhiron e fundit të Ligës së Evropës dhe siguroi një vend në 1/8 e Ligës së Evropës.

Reklama

Pas ndeshjes ka reaguar sulmuesi i Fenerbahces, Michy Batshuayi, i cili u largua nga loja në minutën e 65-të.

Qendërsulmuesi belg nuk shënoi gol, kështu që në fund të lojës ai fajësoi – ‘Adidasin’.

“E vetmja arsye që nuk shënova sonte”, shkruhet në postimin e sulmuesit belg, i cili njihet për postimet e tij humoristike.

Në foto është këpuca e tij sportive e shqyer.

Batshuayi ka shënuar 26 gola në 47 paraqitje për kombëtaren belge dhe këtë verë ai kaloi te Fenerbahce./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori