LAJMI I FUNDIT:

Novak Gjokoviç sërish konsumon pijen nga “shishja misterioze” – dyshohet se ka thyer rregullat e Australian Open

Novak Gjokoviç sërish konsumon pijen nga “shishja misterioze” – dyshohet se ka thyer rregullat e Australian Open

Novak Gjokoviç po akuzohet sërish, dhe tani në Australian Open ku duket se ka thyer rregullat e turneut.

Reklama

Janë shfaqur pamjet tenistit serb duke marrë pijen misterioze gjatë fitores së tij të mundimshme ndaj francezit Enzo Couacaud në raundin e dytë.

Ajo erdhi gjatë një ndeshjeje ku ai dorëzoi setin e dytë dhe kishte nevojë për një pushim mjekësor apo për të shtuar energjitë e tij në një pijë të dyshimtë, përpara se të shkonte drejt fitores.

Pija misterioze e përgatitur për Djokovicin gjatë gjysmëfinales në Paris Masters u bë virale në rrjetet sociale
Lexo po ashtu Pija misterioze e përgatitur për Djokovicin gjatë gjysmëfinales në Paris Masters u bë virale në rrjetet sociale

Ekipi i tij shihet duke vendosur një etiketë në shishen e ujit përpara se t’ia jepte një zyrtari të turneut për t’ia dorëzuar Gjokoviçit në fushë.

Ai shihet duke e lexuar me kujdes se çfarë shkruhej në etiketë kur mori shishen.

Pamjet kanë ngritur shqetësime se serbi dhe ekipi i tij mund të kenë thyer rregullat rreth suplimenteve të dyshimta që konsumojnë gjatë turneut.

Djokovic do të flasë për pijen misterioze 'kur të jetë gati', thotë gruaja e tij Jelena
Lexo po ashtu Djokovic do të flasë për pijen misterioze 'kur të jetë gati', thotë gruaja e tij Jelena

Yjet lejohen të komunikojnë verbalisht me ekipin e tyre vetëm kur janë në të njëjtën anë të fushës. Nëse janë në anët e kundërta, duhet të përdoren sinjale – që ishte rasti kur u filmuan pamjet e Gjokoviçit.

Është hera e tretë në gjashtë muaj që tenisti serb ka polemika me zgjedhjen e pijes së tij në një turne tenisi.

Incidenti vjen pasi Gjokoviç pësoi një humbje shokuese ndaj adoleshentit danez Holger Rune në Masters në Paris në nëntor, pas së cilës një video e fizioterapistit të tij duke i përzier atij një pije dominoi titujt kryesorë.

Fizioterapeuti u kap nga kamera duke përzier një pije misterioze në tribuna përpara se t’ia dorëzonte një djaloshit që mbledh topat për t’ia kaluar serbit. Një tjetër anëtar i ekipit të Gjokoviç përdori shpinën për të mos lejuar kamerat të marrin pamje se çfarë kishte në shishe.

Para kësaj, ai tërhoqi vëmendjen pasi u shfaq duke konsumuar një substancë nga një shishe uji në Kampionatin Wimbledon.

Kur u pyet se çfarë kishte në shishet e pijeve, Gjokoviç u përgjigj vetëm: “Ilaç magjik”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori