Manchester City ka qenë fantastik në triumfin e thellësi mysafir i Wolverhampton Wanderers në Ligën Premier.

Paraqitja e liderit të kampionatit anglez ishte shumë më e mirë se ajo e ekipit nikoqir, ashtu që ka marrë notë dukshëm më të lartë.

I pakonkurrencë në këtë takim ishte Kevin de Bruyne, i cili realizoi katër gola dhe ka marrë notë maksimale.

De Bruyne me paraqitje fantastike, City merr fitore të thellë te Wolverhampton Wanderers De Bruyne me paraqitje fantastike, City merr fitore të thellë te Wolverhampton Wanderers

Nota më e ulët ka shkuar për portierin e skuadrës vendase, Jose Sa.

Në vijim është vlerësimi i plotë i SofaScore për lojtarët e të dyja skuadrave në ndeshjen Wolverhampton Wanderers 1-5 Manchester City. /Telegrafi/