Manchester United e ka marrë vetëm një pikë në udhëtim të Wolverhampton Wanderers në xhiron e dytë të Ligës Premier, pasi ndeshja përfundoi 1-1.

Djajtë e Kuq ishin të parët që kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Anthony Martial në minutën e 27-të, ndërsa ‘Ujqit’ e barazuan rezultatin me anë të Ruben Neves (55’).

Manchester United ishte skuadër për një nuancë më e mirë, duke marrë notën e përgjithshme 6.60, ndërsa Wolves u vlerësua me 6.56, një diferencë e ngushtë mes dy skuadrave.

Wolves vs Manchester United (Foto: David Rogers/Getty Images/Guliver)

Lojtarët me paraqitjen më të mirë në ndeshje ishin, Anthony Martial, Aaron Wan-Bissaka dhe Joao Moutinho, që morën notën 7.5.

Reklama

Nga ana tjetër, lojtari që kishte paraqitjen më të dobët ishte mesfushori i vendasve, Matt Doherty, që mori vlerësimin 5.8.

Reklama

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Wolves (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Manchester Unitedit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/