Liverpooli është rikthyer në pjesën e dytë për ta përmbysur rezultatin ndaj Villarrealit në Estadio de la Ceramica dhe për ta siguruar pjesëmarrjen në finalen e Ligës së Kampionëve.

Vendasit luajtën më mirë në pjesën e parë, kurse mysafirët u rikthyen në pjesën e dytë për të fituar, ashtu që kanë marrë notë mesatare më të lartë.

Portieri i Nëndetëses së Verdhë, Geronimo Rulli, gaboi në të tre golat, ashtu që ishte zhgënjimi i këtij takimi.

Me një përmbysje sensacionale ndaj Villarrealit, Liverpooli kualifikohet në finalen e madhe Me një përmbysje sensacionale ndaj Villarrealit, Liverpooli kualifikohet në finalen e madhe

Golashënuesi Francis Coquelin dhe asistuesi i dyfishtë, Etienne Capoue, ishin më të mirët te nikoqirët, derisa Sadio Mane dhe Luis Diaz që hyri në pjesën e dytë. janë veçuar te vizitorët.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave, sipas SofaScore, në ndeshjen Villarreal 2-3 Liverpool. /Telegrafi/