Roma dhe Fiorentina i kanë ndarë pikët në ndeshjen e xhiros së 30-të në Serie A.

Duke qenë se rezultati ishte i barabartë, atëherë edhe nota mesatare e Giallorossëve (6.81) është e përafërt me atë të Violas (6.82).

Roma dhe Fiorentina ndajnë pikët Roma dhe Fiorentina ndajnë pikët

Diego Perotti ka marrë notën më të lartë (8.2) dhe është shpallur lojtari më i mirë në këtë ndeshje.

Nota më e ulët në këtë sfidë i është dhënë mbrojtësit të Romës, Davide Santon (6.1).

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Romës (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Fiorentinas (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/