Roma pësoi humbje minimale në Stadio Olimpioco nga Atalanta, në një ndeshje ku vazhdimisht kërkoi të realizonte.

Megjithëse ishte skuadra humbëse, Giallorossët kanë marrë notë mesatare më të lartë se ekipi kundërshtar.

Notën më të lartë në këtë sfidë e ka marrë anësori i ekipit nikoqir, Lorenzo Pellegrini, derisa nota më e ulët te vendasit ka shkuar për portierin Rui Patricio.

Roma pëson në shtëpi nga Atalanta Roma pëson në shtëpi nga Atalanta

Mbrojtësi Rafael Toloi ka marrë vlerësimin më të lartë te mysafirët, i ndjekur nga mesfushorët Teun Koopmeiners dhe Giorgio Scalvini – ky i fundit e shënoi golin e fitores.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave – sipas SofaScore – në ndeshjen Roma 0-1 Atalanta. /Telegrafi/

Reklama