LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Roma 0-1 Atalanta, veçohet paraqitja e Pellegrinit

Notat e lojtarëve: Roma 0-1 Atalanta, veçohet paraqitja e Pellegrinit
(Foto: Twitter/AS Roma)

Roma pësoi humbje minimale në Stadio Olimpioco nga Atalanta, në një ndeshje ku vazhdimisht kërkoi të realizonte.

Megjithëse ishte skuadra humbëse, Giallorossët kanë marrë notë mesatare më të lartë se ekipi kundërshtar.

Notën më të lartë në këtë sfidë e ka marrë anësori i ekipit nikoqir, Lorenzo Pellegrini, derisa nota më e ulët te vendasit ka shkuar për portierin Rui Patricio.


Roma pëson në shtëpi nga Atalanta
Lexo po ashtu Roma pëson në shtëpi nga Atalanta

Mbrojtësi Rafael Toloi ka marrë vlerësimin më të lartë te mysafirët, i ndjekur nga mesfushorët Teun Koopmeiners dhe Giorgio Scalvini – ky i fundit e shënoi golin e fitores.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave – sipas SofaScore – në ndeshjen Roma 0-1 Atalanta. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori