LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Real Madrid 1-1 Atletico Madrid: Valverde dhe Oblak më të mirët

Notat e lojtarëve, Real Madrid 1-1 Atletico Madrid: Valverde dhe Oblak më të mirët

Real Madrid dhe Atletico Madrid barazuan me rezultat 1-1 në kuadër të javës së 23-të në La Liga.

Reklama

Jose Maria Gimenez shënoi golin e parë në ndeshje, ndërsa Alvaro Rodriguez barazoi rezultatin.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte Fede Valverde me notën 7.9.

Pas tij në fushë më i miri Jan Oblak me notën 7.6.

Dy lojtarët me paraqitjen më të dobët në fushë ishin Carvajal (6.4) dhe Militao (6.4).

Notat e lojtarëve të Realit dhe Atleticos

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori