Milani nuk ka marrë më shumë se një pikë në barazimin pa gola ndaj Bolognas në ndeshjen e javës së 31-të të Serie A që u zhvillua në San Siro.

Megjithëse dështuan të shënonin, Rossonerët bënë paraqitje më të mirë se mysafirët dhe kanë marrë notë mesatare më të lartë.

Portieri vizitor, Lukasz Skorupski, ka marrë notën më të lartë në ndeshje, duke qenë se e mbajtur portën të paprekur, me gjithë përpjekjet e vendasve.

Milani bën hap të gabuar ndaj Bolognas, gara për titull shumë e hapur Milani bën hap të gabuar ndaj Bolognas, gara për titull shumë e hapur

Ndërsa te nikoqirët u veçuan Sandro Tonali dhe Theo Hernandez që kanë marrë vlerësime më të larta.

Në vijim janë notat e lojtarëve të të dyja skuadrave, sipas SofaScore, për ndeshjen Milan 0-0 Bologna. /Telegrafi/

Reklama