Manchester Unitedi ka regjistruar fitore edhe në ndeshjen e kthimit kundër LASK, për të siguruar pjesëmarrjen në çerekfinale të Ligës së Evropës.

Skuadra angleze kishte paraqitje më të mirë, prandaj ka marrë notë mestarë më të lartë (6.83) se ekipi austriak (6.47).

Me dy asistimet e tij, Juan Mata (8.7) ka marrë notën më të lartë në këtë takim.

Unitedi eliminon LASK-un dhe kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Evropës Unitedi eliminon LASK-un dhe kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Evropës

Vlerësimi më ulët ka shkuar për ka shkuar për mesfushorin e LASK, Reinhold Ranftl (5.4).

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Manchester Unitedit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të LASK (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/