Është mbyllur me shifra identike ndeshja në Old Trafford ndërmjet Manchester Unitedit dhe Fulhamit.

Me gjithë rezultatin e barabartë, skuadra mysafire ka marrë notë mesatare më të lartë në krahasim me Djajtë e Kuq.

Edinson Cavani ka marrë notën më të lartë te nikoqirët, ndërsa Paul Pogba më të ulëtën. Te Fulhami është vlerësuar golashënuesi Joe Bryan.

Unitedi luan baras ndaj Fulhamit Unitedi luan baras ndaj Fulhamit

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të Manchester Unitedit dhe Fulhamit në ndeshjen e parafundit sezonale në Ligën e Premier.

Theksojmë që Djajtë e Kuq janë jashtë garës për titull dhe e kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve, derisa Fulhami ka rënë nga elita. /Telegrafi/