LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Manchester United 1-0 Leicester City, Rashford me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve: Manchester United 1-0 Leicester City, Rashford me vlerësimin më të lartë
(Foto: Mark Thompson/Getty Images/Guliver)

Ka mjaftuar një gol që Manchester Unitedi të arkëtojë pikë të plota përballë Leicester Cityt në Old Trafford.

Reklama

Nota mesatare e Djajve të Kuq është lehtësisht më e lartë (6.91), në krahasim me atë të ekipit kundërshtar (6.48).

Golashënuesi i vetëm, Marcus Rashford (7.8) e ka vlerësimin më të lartë në ndeshje, i ndjekur nga Harry Maguire (7.6), ndërsa notë të lartë ka edhe David de Gea (7.2).

Fitore minimale e Unitedit, mposht Leicesterin në Old Trafford
Lexo po ashtu Fitore minimale e Unitedit, mposht Leicesterin në Old Trafford

Caglar Soyuncu ka marrë notën më të ulët (5.8), derisa portieri Kasper Schmeichel ka marrë vlerësimin më të lartë (6.9) te ekipi i tij.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Manchester Unitedit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Leicester Cityt (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori