Manchester City ka fituar 5-0 ndaj Burnleyt në kuadër të javës së dhjetë në Ligën Premier.

Golat për Citizens i realizuan, Riyad Mahrez me het-trik, Benjamin Mendy dhe Ferran Torres.

Manchester City ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.51, derisa Burnley u vlerësua me 5.82.

Manchester City demolon Burnleyn, Mahrez realizoi het-trik Manchester City demolon Burnleyn, Mahrez realizoi het-trik

Padyshim se Riyad Mahrez ishte lojtari i ndeshjet me het-trikun e tij dhe u vlerësua me notën maksimale 10.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte portieri Bailye Peacock-Farrell me vlerësimin 4.7.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

/Telegrafi/