LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Lazio 3-0 Milan, Correa e Immobile më të mirët

Notat e lojtarëve: Lazio 3-0 Milan, Correa e Immobile më të mirët
(Foto: Twitter/S.S.Lazio)

Lazio e ka nëpërkëmbur Milanin në ndeshjen e xhiros së 33-të në Serie A duke ia rrezikuar kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Në sfidën e zhvilluar në Stadio Olimpico, vendasit luajtën më mirë, ashtu që kanë marrë notë mesatare më të lartë se Rossonerët.


Dy golashënuesit, Joaquin Correa dhe Ciro Immobile kanë marrë vlerësimet më të larta, të ndjekur nga portieri Pepe Reina.

Lazio e mposht Milanin, gara për top-katërshe bëhet akoma më e nxehtë
Lexo po ashtu Lazio e mposht Milanin, gara për top-katërshe bëhet akoma më e nxehtë

Nota më e ulët ka shkuar për portierin e Milanit, Gianluigi Donnarumma, ndërkohë që paraqitje jo të mirë kanë pasur edhe sulmuesit, Ante Rebic e Mario Mandzukic.

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, u inkuadrua në minutën e 88-të vetëm sa për ta shijuar fitoren.

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të Lazio dhe Milanit në këtë takim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Kombëtarja e Shqipërisë
Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari

Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Rikthimet, befasitë dhe mungesat - lista e Sylvinhos për Euro 2024

Rikthimet, befasitë dhe mungesat - lista e Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Ibrahimovic i propozoi Milanit një emër të madh për stolin – pronarët e refuzuan atë menjëherë

Ibrahimovic i propozoi Milanit një emër të madh për stolin – pronarët e refuzuan atë menjëherë

Serie A
Pesë lojtarë të dalë nga futbolli i Kosovës pjesë e listës së Shqipërisë për Euro 2024

Pesë lojtarë të dalë nga futbolli i Kosovës pjesë e listës së Shqipërisë për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë

"Ka eksperiencë, grintë dhe është i vetmi mesfushor që ka luajtur në Evropian" - Sylvinho tregon arsyen e ftesës për Abrashin

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori