LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Kroaci 1-1 Itali, shkëlqeu Zaccagni

Notat e lojtarëve: Kroaci 1-1 Itali, shkëlqeu Zaccagni

Kroacia dhe Italia barazuan 1-1 në ndeshjen e fundit për të dyja në fazën e grupeve për Euro 2024.

Golin për kroatët e shënoi Luka Modric, ndërsa për Azzurët realizoi Mattia Zaccagni.

Italia ishte më e më në fushë dhe mori notën 6.92, ndërsa Kroacia u vlerësua me 6.87.


Kroacia lëshon fitoren nga duart, Italia i falet Zaccagnit
Lexo po ashtu Kroacia lëshon fitoren nga duart, Italia i falet Zaccagnit

Zaccagni ishte lojtari i ndeshjes, pasi shnëoi golin e fitores për italianët dhe mori notën 7.5.

Në anën tjetër, dështimet e këtij dueli dolën të ishin Luka Ivanusec dhe Davide Frattesi, që u vlerësua me 6.2.

Notat e lojtarëve të tjerë të të dyja kombëtareve:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori