Islanda dhe Shqipëria i kanë ndarë pikët në ndeshjen e Grupit 2 të Ligës B në Ligën e Kombeve.

Kuqezinjtë kaluan të parët në epërsi, ndërsa vendasit e barazuan rezultatin në fraksionin e dytë.

Duke qenë rezultati i barabartë, edhe notat mesatare të dy përfaqësueseve janë identike.

Shqipëria merr një pikë në udhëtim te Islanda Shqipëria merr një pikë në udhëtim te Islanda

Golashënuesi Taulant Seferi ka marrë vlerësimin më të lartë te Shqipëria, i ndjekur nga portieri Etrit Berisha dhe qendërmbrojtësi Marash Kumbulla.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Islanda 1-1 Shqipëria. /Telegrafi/