Atletico Madridi ka shënuar fitore ndaj Getafes me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 6-të në La Liga.

Goli i parë në ndeshje u shënua nga Getafe me Stefan Mitrovic, ndërsa Atletico Madridi u kthye në lojë fal dy golave të Luis Suarez.

Pikërisht uruguaiani ishte më i miri në ndeshje me notën 8.1.

Te Atleti u vlerësuan edhe Hector Herrerra dhe Jose Gimenes.

Atletico Madridi merr pozitën e parë me 14 pikë, ndërsa Getafe mbetet në fund pa pikë.

Notat e lotjarëve të Getafes dhe Atletico Madridit  

/Telegrafi/